Pomoc w znalezieniu własnego mieszkania

Przez długie lata program rządowy „mieszkanie dla młodych” czy „rodzina na swoim” miały za zadanie pobudzić nie tyle rynek inwestorski w sektorze nieruchomości, co sam popyt na mieszkania wśród ewentualnych klientów. Kluczowe zaś były gwarancje rządowe na oprocentowanie kredytów hipotecznych, dzięki czemu o bankowe wsparcie na kupno mieszkania od dewelopera mogły liczyć rodziny z nieco gorszą sytuacją finansową czy zawodową.

Wszystko to wraz z prawdziwym boomem w sektorze budownictwa i pozytywnymi wskaźnikami gospodarczymi doprowadziło do sytuacji, w której zaczęto na potęgę budować nowe osiedla – budynków wielorodzinnych oraz jednorodzinnych. A klienci zainteresowani przeprowadzką do nowoczesnego i przestronnego mieszkania na funkcjonalnym i ciekawym architektonicznie osiedlu, wreszcie zaczęli przebierać w ofertach nieruchomości na sprzedaż. Zwłaszcza w dużych miastach jak Warszawa, Poznań czy Wrocław albo Łódź, ilość inwestorów i firm budowlanych stawiających nowe domy i mieszkania, jest ogromna.
W efekcie, nie tylko osoby pragnące zakupić swoje pierwsze mieszkanie rodzinne, urządzić je według własnych wieloletnich marzeń i zamieszkać z rodziną, poszukują dzisiaj nieruchomości na sprzedaż. Mieszkań w wysokim standardzie produkuje się więcej, niż osób realnie zainteresowanych wprowadzeniem się do nich, ale ogromną część ciężaru tego sektora biorą na siebie inwestorzy, którzy kupują nieruchomości na sprzedaż celem ich wynajmu. A sprzedaż mieszkania rozważą dopiero po kilku lub wręcz kilkunastu latach, gdy cała inwestycja będzie mogła być zamknięta z odpowiednim zyskiem.

Sprawdź sam na – https://fenixgroup.pl/.