Budowa i zarządzanie nieruchomościami.


W obecnych czasach bardzo modne stało się budowanie przez deweloperów obiektów do prowadzenia działalności gospodarczej, usługowej, przez różnego rodzaju firmy. Również takie, które zatrudniają bardzo dużo osób, zajmują się szerokim wachlarzem usług i opierają się na kapitale zagranicznym.
Deweloper przygotowuje projekt, uzyskuje wszystkie niezbędne pozwolenia i decyzje administracyjne, inwestuje w budowę obiektu budowlanego. Buduje z reguły wielopiętrowe budynki biurowe, handlowe lub przemysłowe,. Takie budynki mogą być też przez dewelopera wynajmowane lub sprzedane. Deweloper interesuje się budynkiem od momentu jego zaprojektowania aż do oddania do eksploatacji lub użytku.

I wtedy dopiero zaczyna się zarządzenie nieruchomością przez specjalnie wykwalifikowane w tym celu biura nieruchomości. Na przykład w przypadku budynku biurowego będzie to zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi. Z reguły budynek biurowy jest wielopiętrowy, ogromny, mieści się w nim wiele firm o różnej specyfice. Zatem praca agencji zarządzania nieruchomościami do łatwych nie należy.